ככה אנחנו מייצרים איטום מצוין לאורך שנים. לעיתים מבלי לפרק דבר!

מכיוון שחברתנו מציע טיפול 360 מעלות (ומכאן שמה) אנחנו מבצעים את איתור הנזילה, ביצוע התיקון ואת שיקום המבנה. כתובת אחת, אחראית ומשתלמת.

בתים רבים מידי בארצנו הקטנה סובלים מחדירות מים. הבית, שאמור להיום המקום היבש שלנו בחורף, החמים ונעים בימים החורף הקרים וקריר ונעים בימי הקיץ המזוויעים, דווקא אלו קוראים הפוך.

נבהיר כי כל הרשום לגבי בתים נכון ותקף גם לגבי בתי עסק וכל מבנה אחר.

 

נתחיל?

איתור נזילות יכול להתחלק "בגדול" לשני סוגים. איתור נזילות מים בצנרת (ביוב, צינורות מי גשם, צנרת אספקת מים) ואיתור נזילות שמקורן בכשלי איטום (חדירת מי גשמים)

לא נוכל כמובן, להסביר במאמר קצר אחד את כל התורה כולה, אבל ננסה להסביר לקורא את העיקר ועקרונות הפעולה של האוס 360 באיתור הנזילות, ודרכי הפעולה האפשריות.

איתור נזילות איכותי ויעיל צריך לשלב ידע נרחב בכל תחומי הבניין. מאתר הנזילות והכשלים צריך ללמוד את המבנה ולדעת איך כל התחומים התחברו יחדיו ביצירת המבנה כדי לנסות ולאתר את נקודת הכשל שממנה חודרים מים למבנה.

לשם כך אנחנו מקיימים תשאול מקיף של המזמין החי בנכס, בוחנים תוכניות מבנה אם קיימות, מבצעים סקירה בתצפית, במכשור מתקדם ומבצעים ניסויים מיידים במועד הבדיקה על מנת לאשש או לשלול את התאוריה שהגענו אליה במהלך הבדיקה.

כך למשל אם אנחנו חושדים שמים חודרים למבנה דרך אדן החלון שאינה אטומה כראוי, נבצע בדיקת המטרה לחלון. מיד, במועד הבדיקה ונבחן לראות אם אכן האדן מחדיר את המים או שנמשיך וננסה לאתר את המקור.

בשיטה זו הלקוח לא משלם עבור בדיקה זו בנוסף ומגורם אחר והכי חשוב- הלקוח לא משלם או על כל ניסיון שכל בעל מקצוע מציע. אנחנו מאמינים בשיגור טיל חכם וממוקד מטרה ולא בניסיונות רוחביים, לא יעילים, יקרים ומיותרים. איתור מקור נזילת מים בקירות יבוצע גם הוא באמצעות ניסוי ובדיקת המטרה תוך שילוב ושימוש במצלמה תרמית לעיתים.

איתור נזילות מים בקירות יכול להטעות ולעיתים מצריך ראיה והבנה רחבה יותר של הבניין. כך למשל, ניתן לדוגמא, חדירת מים מקירות חיצוניים בבניין שלא אותרה מעל 15 שנים מכיוון שהייתה בגובה של 3 קומות מעל לנקודת החדירה/ הנזק. מכיוון שלא צלחה איתור הנזילה בחמש עשרה השנים הקודמות, שלמו הבעלים שוב ושוב על איטום מרפסת שכולם חשדו בה כמחדירה את המים ורק לאחר בדיקה לאיתור נזילה שערכנו במבנה, הוכחנו כי המים חודרים למבנה מהרכוש הציבורי (תשלום ע"י ועד הבית) ובגובה רק בקירות המבנה.

איתור נזילות אינסטלציה יעשה גם הוא באמצעים טכנולוגיים וניסויים לפי צורך.

לעיתים אנחנו מבצעים בדיקה לאיתור נזילה דווקא ממערכת האינסטלציה על מנת לשלול אפשרות שהיא מקור הבעיה והכשל.

איתור נזילות מאינסטלציה נעשה גם הוא מתוך הבנה וחקר המבנה, שיפוץ ושינויים שונים שנערכו בו וכו'

איתור נזילות אלו נעשה ע"י מצלמות תרמיות, מדי לחות, הצפות מקומיות והזרמות מים וכו'

 

יתרונות איתור הנזילות אתנו:

אנחנו אוהבים לאתר נזילות ולתקנן- בגלל זה, אנחנו עושים הכי טוב את מה שאנחנו עושיםאנחנו כתובת אחת, 360 מעלות, ואתם לא "שוברים את הראש" מול גורמים רביםיש לנו ידע רב, רוחבי בכל ענף הבנייןאנחנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמתאנחנו משתמשים רק בחומרים מעוליםאנחנו מבצעים בדיקות אמפיריות (ניסויים) למקור הכשל לרוב וכך מאפשרים טיפול נקודתי ומדוייקמאתר נזילות שהוא אוטם מורשה מכון התקנים, בוחן נזקי מים מטעם מכון התקנים ומפקח בכיר למניעת ליקויי בניהמאתר נזילות מנוסה

בכבוד רב,

שרון תורג'מן

מפקח בכיר למניעת ליקויי בניה

אוטם מורשה מכון התקנים

צרו עמנו קשר
ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

icon telpone050-2114745 | נייד

icon telpone08-8673110 | משרד

icon locationרחוב האלון 35, מושב כפר הרי"ף

בבקשה הזן את שמך המלא!
יש להזין מספרים בלבד!
נא להזין כתובת מייל תקנית
Invalid Input